KS Żupawa Gospodarze

Grzegorz Zimoląg
Radosław Wącisz

20.04.2018

Patrząc przed meczem na skład KS Żupawa spodziewaliśmy się, że Bykom w tym meczu będzie na prawdę ciężko. Od pierwszych minut jednak Adamczyk i spółka pokazywali popis gry na małym boisku. Szybkie podania, schematyczne akcje - to wszystko efekt wieloletniej gry razem na Orliku. Umiejętności indywidualne w tym meczu były bardzo zbliżone, ale sandomierzanie po raz kolejny pokazali grę zespołową, której nikt na ten moment nie jest w stanie zatrzymać w NLP. Gracze z Żupawy cały czas próbowali konstruować akcje na połowie przeciwnika, ale dyscyplina taktyczna Byków w obronie i przejście całym zespołem do ataku miażdzyły KS. Dobra lekcja dla Żupawy, aby w następnych meczach skupić większą uwagę w obronie. Sandomierskie Byki z kolejnym zwycięstwem i to wyraźny sygnał, że Sadok i spółka chcą zdobyć Mistrza NLP.