ZAPOWIEDŹ 6. KOLEJKI NLP

Już dziś i jutro rozegrana zostanie 6. kolejka sezonu Nadwiślańskiej Ligi Piłkarskiej. Poniżej zestawienie kolejki.

10.05.2018 - godz. 18:30
Automotive Sandomierz - Transdźwig Stale

Na sam początek 6. kolejki prawdziwy HIT. Lider tabeli z kompletem zwycięstw - Automotive podejmie bardzo mocną drużynę Transdźwigu Stale. Zespół ze Stalów tylko na inaugurację musiał uznać wyższość Byków, by w pozostałych spotkaniach zgarniać po 3 punkty. Niewątpliwie dużo zależy od bloku defensywnego Transdźwigu. W tym spotkaniu ma już wystąpić podstawowy duet obrońców - Stala, Stępień, co na pewno utrudni zadanie najlepszemu strzelcowi NLP - Michalskiemu. Z kolei defensywa Automotivu musi skupić dużą uwagę na poczynania Kabaty i Jeczenia, którzy odpowiadają za strzelanie bramek. Niewątpliwie szykuje nam się kawał meczu, gdzie wynik będzie trzymał w napięciu do końcowych minut!

10.05.2018 - godz. 19:30
Górnik Zespół Szkół - LZS Jadachy

Obie drużyny w minionej kolejce uległy swoim rywalom. LZS w mocno eksperymentalnym składzie uległ Betonom, a Górnik nie miał większych szans w starciu z faworyzowaną drużyną Grajków z Jamajki. Dla jednych i drugich to idealny mecz na poszukanie punktów do ligowej tabeli. Wiele będzie zależało od kadr meczowych na to spotkanie. Górnicy jeśli zdołają skompletować swój najmocniejszy skład to na pewno może się wydarzyć w tym meczu bardzo dużo. Po dotychczasowych kolejkach dało się zaobserwować, że obie drużyny preferują granie do przodu, kosztem nawet straconych bramek oraz wiele walki fizycznej. Kolejny mecz bez większego faworyta!

10.05.2018 - godz. 20:30
Golden Group Centrum Reklamy - Sandomierskie Byki

Na koniec piątkowego grania drużyna Golden Group za zadanie będzie miała urwać punkty kolejnemu faworytowi do mistrz - Sandomierskim Bykom. Drużyna z Sandomierza do tej pory nie dawała szans swoim rywalom, gdzie ostatecznie w pięciu meczach stracili tylko 5 bramek! Cechą wspólna obu drużyn jest wieloletnie zgranie w tych samych składach i gra na pamięć. Potencjał kadrowy na pewno na korzyść sandomierzan, ale przy odpowiedniej motywacji drużyny "seledynowych" możemy być świadkami całkiem ciekawego meczu. Z pewnością najtrudniejsze zadanie czekać będzie przed zespołem z Sandomierza i łatwo im o 3 punkty nie będzie.

11.05.2018 - godz. 18:30
Rolnik TBG - Grajki z Jamajki

Ekipa Grajków z kompletem zwycięstw podejmie bardzo niewygodnego rywala jakim jest ekipa ZSP2 - ROLNIK. W minionej kolejce gracze Rolnika rozegrali świetną 1. połowę z wyżej notowanym rywalem, ale zapomnieli, że mecz trwa 2 połowy i ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Grajki do tej pory słabo rozgrywali pierwsze połowy meczów i często musieli gonić wynik. Jedni zatem muszą poprawić początek gry, a drudzy końcowe minuty. Obrona Grajków musi przypilnować w tym meczu duetu Wódz-Panek, który napsuł już do tej pory sporo krwi wcześniejszym rywalom. Ekipę Rolnika do tej pory wspierali żywo reagujący kibice, którzy na pewno będą ściskać kciuki za kolegów. Kolejny mecz, gdzie faworyzowana drużyna będzie miała najtrudniejsze zadanie z dotychczasowych pojedynków.

11.05.2018 - godz. 19:30
DK Truck Agricola Łoniów - GKS Świniary

Prawidziwe derby w NLP! Historyczny mecz w naszej lidze. Obie drużyny zapowiadają szczególną motywację na to spotkanie. Sąsiednie miiejscowości od lat rywalizujące ze sobą na wszystkich możliwych frontach będą miały okazję rywalizacji na boisku piłkarskim. Do tego sytuacja w tabeli jednych i drugich jest najlepszą okazją do tego, żeby przeskoczyć rywala i odnieść pierwsze zwycięstwo w NLP. Lepszego scenariusza nie możemy sobie wyobrazić, dlatego o widowisko sportowe i emocje możemy w tym meczu być spokojni. Drużyna ze Świniar nabrała już seniorskiego ogrania w NLP, a zespół z Łoniowa w miniony weekend odniósł ważne w kontekście utrzymania zwycięstwo w sandomierskiej A-klasie co na pewno pozwoli na szerszą kadrę na orlikowe granie. Jako, że derby rządzą się swoimi prawami, więc o faworyta bardzo ciężko, dlatego pole do popisu pozostawiamy zawodnikom o tym kto rządzi po drugiej stronie mostu Wisły.

11.05.2018 - godz. 20:30
Betony - KS Żupawa

Przed tygodniem gracze Betonów odnieśli pierwsze zwycięstwo po bardzo dobrej grze. Ekipa Żupawy zagrała ostatnio zdecydowanie poniżej oczekiwań i uległa wysoko Golden Group. Poziom obu drużyn do tej pory jest ogólnie bardzo zbliżony. Dużo będzie zależeć w jakich składach stawią się na to spotkanie obie ekipy. KS przy szerokiej rotacji i optymalnym składzie będzie minimalnie większym faworytem. Z kolei zespół Betonów z meczu na mecz pokazuje, że na pewno nie będzie chłopcem do bicia w tej lidze. Szeroka kadra i kilka nowych twarzy pozwoliło odmienić oblicze zespołu, który widzieliśmy na początku rozgrywek. Żupawa na pewno musi większą uwagę przyłożyć do defensywy, bo w przodzie akurat mają kim postraszyć. Bardzo ciekawy mecz na zakończenie 6.kolejki, a wg. nas zwycięzca nie wygra więcej niż dwoma bramkami. A kto nim będzie ? Przekonamy się w piątek!