#5

Przed nami piąty zespół, który mamy przyjemność przedstawić Wam w niedzielny wieczór.

Jesteśmy szkolną drużyną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu utworzoną na potrzeby NLP. Sam pomysł zrodził się wśród uczniów III klasy. W skład zespołu wchodzą uczniowie i jeden z nauczycieli. – Bez wątpienia będzie to nasz debiut piłkarski w tego typu lidze – wyjaśnia Krystian Wódz, kapitan drużyny. – Na co dzień niemalże każdy z nas występuje w jakimś klubie. Chcieliśmy jednak spróbować naszych sił w lidze amatorskiej. Nasz pomysł otrzymał akceptację dyrekcji szkoły, która wspiera nas we wszystkich działaniach. Daje nam możliwość rozwijania naszych pasji.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 od wielu lat szkoli młodzież w wielu interesujących kierunkach technicznych:
Technik spedycji jeden z najbardziej cenionych kierunków na rynku racy. Spedycja to proces negocjowania, planowania, organizowania i monitorowania transportu. Na absolwentów czeka ciekawa i atrakcyjna finansowo praca w Polsce i poza granicami w firmach transportowych, spedycyjnych, kurierskich.
Technik logistyk to bez wątpienia zawód przyszłości. Logistyka jest organizowaniem procesu produkcji, magazynowania i dystrybucji towarów, wyrobów i usług. Działalność logistyczna obejmuje również zaopatrzenie w media, organizację i realizację imprez masowych, gospodarowanie odpadami. Absolwenci technikum logistycznego mogą być zatrudnieni we wszystkich branżach sektora publicznego i prywatnego.
Technik hotelarstwa to uniwersalny zawód w Polsce i za granicą. W ostatnich latach odnotowujemy znaczny wzrost zapotrzebowania na usługi hotelarskie, co oczywiście ma przełożenie na skalę zatrudnienia absolwentów tego kierunku. Hotelarstwo to szeroko rozumiane prowadzenie działalności promocyjnej oraz sprzedaży usług hotelarskich.

Technik architektury krajobrazu to zawód z przyszłością! Absolwenci tego właśnie kierunku są poszukiwani na krajowym i zagranicznym rynku pracy. Umiejętności nabyte w naszej placówce zagwarantują przyszłym architektom krajobrazu szybki rozwój zawodowy – możliwość założenia własnej firmy, podjęcia studiów na renomowanych uczelniach.
Technik ekonomista to zawód wszechstronny i ponadczasowy, dający możliwość pracy we wszystkich przedsiębiorstwach, bankach, sektorze publicznym i prywatnym. Ekonomista planuje i kieruje działalnością gospodarczą, pozyskuje i rejestruje informacje, oblicza wynagrodzenia.
Technik eksploatacji portów i terminali jest specjalistą z zakresu obsługi podróżnych w portach i terminalach, w tym obsługi bagażowej, a także organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem i magazynowaniem towarów i ładunków w portach wodnych i lotniczych.
Technik turystyki wiejskiej jest nowym zawodem poszukiwanym na krajowym rynku pracy, a także na terenie UE. Jest to branża najprężniej rozwijająca się na rynku turystyki.

Technik agrobiznesu jest zawodem dającym szerokie możliwość zatrudnienia. Specjalista od agrobiznesu zajmuje się miedzy innymi planowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w agrobiznesie, organizacją i prowadzeniem dokumentacji przedsiębiorstw.
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach i praktykach poza lekcyjnych, które podnoszą ich umiejętności. W ZSP nr 2 prowadzone są dwa programy – Erasmus oraz Synergia: Od jakości kształcenia do wzrostu zatrudnienia. Młodzież czynnie włącza się we wszelkiego rodzaju działania pomocowe.
Na szczególną uwagę zasługują nasze osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin. Co roku mamy finalistów i laureatów olimpiad zdobywających indeksy na studia wyższe, stypendia Prezesa Rady Ministrów. Ponadto dobre wyniki z matur i egzaminów zawodowych.

ROLNIK TBG - WITAMY NA POKŁADZIE NLP ! ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY I SAMYCH ZWYCIĘSTW!