ZAPOWIEDŹ 1. KOLEJKI NLP

Już dziś i jutro rozegrana zostanie pierwsza kolejka sezonu Nadwiślańskiej Ligi Piłkarskiej. W rozgrywkach weźmie udział 12 zespołów, gdzie każda ekipa rozegra 13 spotkań.  Poniżej zestawienie kolejki.

05.04.2018 - godz. 18:30
LZS Jadachy - DK Truck Agricola Łoniów

W meczu inauguracyjnym wystąpią dwie A-klasowe drużyny, które nie mają ze sobą okazji grać w rozgrywkach na pełnowymiarowym boisku ze względu na przynależność do innych województw. Zespół z Jadachów jest liderem A klasy w podokręgu Stalowa Wola i nie kryje, że zamierza szybko wrócić w szeregi "okręgówki". Drużyna Agricoli DK TRUCK na chwilę obecną zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach świetokrzyskiej A-klasy. Obie drużyny podkreślały, że to dobra okazja do urozmaicenia treningu. Dzisiejszy mecz też będzie cichym sprawdzianem poziomu obu województw. Ciężko wskazać faworyta w tym pojedynku. Z pewnością dużym atutem jednych i drugich będzie zgrany kolektyw.

05.04. 2018 - godz. 19:30
KS Żupawa - Grajki z Jamajki

W drugim spotkaniu na placu gry zobaczymy wzmocnioną kilkoma zawodnikami z innych klubów - KS Żupawę oraz ekipę Grajków z Jamajki. Gracze o oryginalnej nazwie rodem z Jamajki to głównie połączenie sił zawodników z OKS-u Mokrzyszów czy Iskry Sobów. Kolejny mecz zatem zapowiada nam się na bardzo wyrównany i zacięty. Po obu stronach zapowiadają się ciekawe pojedynki indywidualne. Na przeciwko siebie dwie lewe nogi - Zbigniew Kozieł w Żupawie i Marek Kulczycki w Grajkach oraz pojedynki siłowe Bartosza Wolaka, który będzie musiał zatrzymać Patryka Stępnia.

05.04. 2018 - godz. 20:30
Sandomierskie Byki - Transdźwig Stale

Czwartkowe granie zakończymy starciem ekipy, która w amatorskich rozgrywkach występuje od wielu lat i zawsze kończy sezon na czołowych lokatach czyli Sandomierskie Byki. Ich przeciwnik Transdźwig Stale to zespół, który trzon drużyny zaczerpnął z A-klasowego zespołu, ale nie brakuje w nim również pracowników firmy Transdźwig. Ciężkie zadanie będą mieli defensorzy Transdźwigu - Michał Stala oraz Marcin Stępień, którzy będą musieli zatrzymać bramkostrzelnego Łukasza Adamczyka.

06.04.2018 - godz. 18:30
GKS Świniary - Automotive Sandomierz

Piątkowe mecze zaczniemy od starcia młodej ekipy B-klasowego GKSu Świniary z drużyną Automotivu Sandomierz, która zarówno jak Byki w rozgrywkach amatorskich gra od wielu lat i wygrała chyba wszystko co było możliwe. Ciekawostką jest, że podopieczni Józefa Banasia (Automotive), nie skorzystali z przywileju grania zawodnikami z klasy Okręgowej i IV Ligi. To pokazuje, że zespół bazuje na wieloletnim zgraniu. Czy młoda wybiegana ekipa GKS-u postawi się starszym kolegom z województwa świętokrzyskiego ?

06.04.2018 - godz. 19:30
Golden Grupa Agencja Reklamy - Rolnik TBG

Chciało by się napisać coś innego niż w poprzednim meczu, ale i tutaj będziemy obserwować walkę rutyny z młodością. Większość graczy Golden Grupy ma za sobą wieloletnie występy w lokalnych klubach. Rolnik TBG to zespół złożony z uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej nr. 2 w Tarnobrzegu, ale co ciekawe w kadrze zespołu znajduje się również jeden... nauczyciel! Czy Filip Materkowski wspomoże w piątek swoich uczniów?

06.04.2018 - godz. 20:30
Betony - Górnik Zespół Szkół

Kolejkę kończymy spotkaniem Betonów z uczniami Górnika. Betony to zespół, który corocznie występuje w rozgrywkach sandomierskiego futsalu. O sile Betonów na pewno stanowić będzie Wojciech Mrozik. Opiekun Górnika - Janusz Szewerniak będzie musiał nastawić swój zespół na dużą skuteczność, bowiem bramki rywala strzegł będzie Krzysztof Sędyka vel. Boski, który jak wiemy nieraz udowadniał, że zna się sztuce bronienia.